Susisiekite: info@jorus.lt | +370 608 74355 (I-V, 9-17 val.)
Iki nemokamos dovanos liko: 40.00

Lukštentos kanapių sėklos: kaip jas valgyti?

Kaip valgyti lukštentas kanapių sėklas?

Kalbant apie riešutų ir sėklų naudą, kanapių sėklos neabejotinai pirmauja – vos keliuose šaukštuose šių sėklų yra net 10 gramų augalinių baltymų ir omega rūgščių bei gausybė kitų naudingųjų maisto medžiagų. Be to, šį puikų produktą ypač lengva paruošti vartojimui, o malonus poskonis nepalieka abejingų. Vis dėlto, kartais vis dar kyla nepagrįstų klausimų apie svaiginamąjį ar migdomąjį poveikį – išsiaiškinkime, kaip vartoti šias gardžias sėklas ir koks jų tikrasis poveikis sveikatai.

Kanapių sėklų nauda sveikatai

Šviežiai lukštentos kanapių sėklos yra vienas maistingiausių augalinių baltymų. Be to, jų sudėtis turtinga ir tokiomis medžiagomis kaip visam organizmui naudingos omega rūgštys bei platus spektras gerai savijautai svarbių mikroelementų – net devynios nepakeičiamos aminorūgštys, kurias žmogui būtina gauti su maistu, kadangi organizmas negali jų susintetinti savarankiškai.

Lukštentos kanapių sėklos gali būti naudingos stiprinant imunitetą, norint užtikrinti dailią odos išvaizdą bei puikią plaukų būklę. Jos taip pat gali tapti kone idealiu pasirinkimu norintiems numesti svorio – kanapių sėklos suteikia sotumo jausmą, todėl nesinori papildomai užkandžiauti mažos maistinės vertės produktais. Maža to, šios sėklos taip pat gali būti naudingos žarnynui, virškinimo sistemai, širdies veiklai bei kraujotakai, o atlikti tyrimai rodo ir tai, kad kanapių sėklų vartojimas gali padėti sumažinti sąnarių bei kaulų skausmus.

Dažnai manoma, kad kanapės turi migdomojo poveikio, tačiau tai yra tik mitas. Vis dėlto, šios sėklos gali padėti nurimti, atsipalaiduoti, atsikratyti streso po sunkios dienos ar net lengviau užmigti, todėl kanapių sėklos yra puikus užkandis po vakarienės.

Kaip vartoti kanapių sėklas?

Lukštentos kanapių sėklos yra ypač universalus produktas, todėl jų vartojimas tikrai nesukelia jokių keblumų virtuvėje. Tiesiog kabinkite šaukšteliu ir gardinkite mėgstamus patiekalus! Žinoma, kanapių sėklas galite valgyti ir vienas, tačiau šių sėklų ypač gardu berti į salotas – jos suteikia malonų riešutinį poskonį, o jūsų organizmas kartu su daržovių skaidulomis gauna ir gerą dozę kitų vertingųjų medžiagų. Taip pat kanapių sėklas galite dėti į pusryčių košes, įmaišyti į sveikuoliškus kokteilius, į mėsos ar daržovių troškinius. Jos tobulai pagardina užtepėles, padažus, sriubas, taip pat drąsiai galite berti ir į mėgstamus desertus bei kitus patiekalus.

Dėl riešutus primenančio skonio šias sėklas nesunku pasiūlyti ir vaikams – galite jų drąsiai dėti į kokteilius, košes ar sriubas. Taip papildysite jų organizmą ypač lengvai virškinamais, natūraliais ir, svarbiausia, sveikais baltymais. Neretai vis dar baiminamasi su kanapėmis siejamo svaiginamojo poveikio, tačiau būtina žinoti, kad šie produktai sudėtyje neturi THC, taigi, nesukeliamas joks psichotropinis poveikis.

Į ką atkreipti dėmesį perkant kanapių sėklas?

Norėdami papildyti savo mitybą vertingosiomis kanapių sėklomis, visuomet dėmesį atkreipkite į šio produkto kokybę. Tam, kad galėtumėte būti tikri, jog įsigijote aukštos maistinės vertės sėklas, pakanka vadovautis keliomis paprastomis taisyklėmis. Pirma jų – kanapių sėklas įsigykite iš patikimų tiekėjų. Geriausia rinktis savo veiklą išgryninusį pardavėją, kuris prekiauja tik kanapių produktais – siauresnis asortimentas užtikrina švarią kokybę. Dar vienas svarbus dalykas, į kurį taip pat svarbu atsižvelgti įsigyjant kanapių sėklas, yra jų pakuotė. Kaip jau žinome, kanapių sudėtyje gausu omega riebalų rūgščių, kurios yra linkusios lengvai irti ir gesti. Būtent dėl šios priežasties visada rinkitės nepermatomą pakuotę. Priešingu atveju sėklas lengvai pasiekia saulės šviesa, kuri ir suardo sudėtyje esančias naudingąsias medžiagas. Taip pat nepamirškite patikrinti galiojimo datos ir rinkitės naujausią pakuotę – taip pailginsite kanapių sėklų šviežumą.

Ne mažiau svarbu ir teisingas šio produkto sandėliavimas po pakuotės atidarymo. Geriausia suberti sėklas (be pakuotės ar su ja kartu) į orui nepralaidų indą ir laikyti šaldytuve ar šaldiklyje. Tokiomis sąlygomis laikomos sėklos yra tinkamos naudoti net metus laiko, tačiau jei pakuotę laikysite spintelėje, jomis mėgautis galėsite vos apie 3-4 mėnesius. Taip pat kiekvieną kartą prieš naudojant sėklas būtinai pauostykite jas, ir, jei kvapas tapo kartus ar aitrus – nedelsiant jas išmeskite.

 

Informacija apie galimą kanapių sėklų naudą sveikatai parengta remiantis šiuo šaltiniu: https://www.medicalnewstoday.com/articles/323037 

Atraskite Jorùs

Populiariausi produktai

Žiūrėti visas prekes